'"> ');

KARAR DEFTERİ NASIL ALINIR

Başlatan YZGROUP, Ara 05, 2023, 11:14 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YZGROUP

YZGROUP

Karar defteri, apartman veya sitenin ortak kararlarını kaydetmek için kullanılan resmi bir defterdir. Karar defteri almak için şu adımları izleyebilirsiniz:

Öncelikle, karar defterinin her sayfası 1'den başlayarak numaralandırılmış ve boş olmalıdır. Defterin boyutu ve sayfa sayısı, apartman veya sitenin büyüklüğüne göre değişebilir.
Daha sonra, karar defterini notere götürerek tasdik ettirmeniz gerekir. Noter, defterin her sayfasına mührünü basar ve defterin ilk sayfasına noterlik sicil numarasını, tarihini ve defterin sayfa sayısını yazar.
Son olarak, karar defterini apartman veya sitenin yöneticisine teslim etmeniz gerekir. Yönetici, defteri saklamak ve kat malikleri kurulunda alınan kararları deftere yazmakla yükümlüdür.
Karar defteri almak için noterden tasdikli bir şekilde alınması zorunludur. Aksi takdirde, deftere yazılan kararlar yasal olarak geçerli sayılmaz. Karar defteri almak için noter ücreti ödemeniz gerekir. Noter ücreti, defterin sayfa sayısına ve noterlik tarifesine göre değişebilir.