'"> ');

APARTMAN YÖNETİMİNİ ŞİRKETE VERDİK SÖZLEŞMEMİZ VAR AMA MEMNUN DEĞİLİZ NE YAPABİL

Başlatan YZGROUP, Ara 09, 2023, 03:32 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YZGROUP

YZGROUP

Apartman yönetimini şirkete verdikten sonra memnun kalmamanız durumunda yapabileceğiniz birkaç şey var:

Şirket ile iletişime geçin. Şirket ile iletişime geçerek, memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz. Şirket, şikayetinizi değerlendirerek, sorunu çözmek için adımlar atabilir.
Apartman sakinleri ile görüşün. Apartman sakinleri ile görüşün ve memnuniyetsizliklerinizi paylaşın. Apartman sakinleri ile birlikte hareket ederek, şirkete daha güçlü bir şekilde sesinizi duyurabilirsiniz.
Kat malikleri kurulunu toplayın. Kat malikleri kurulunu toplayarak, yönetim sözleşmesinin fes edilmesini talep edebilirsiniz. Kat malikleri kurulu, yönetim sözleşmesini fes etme kararı alabilir.
Şirket ile iletişime geçerken, şikayetinizin nedenini detaylı olarak açıklayın. Şirketin yönetim sözleşmesinde belirtilen sorumluluklarını yerine getirmediğine dair kanıtlar toplayın. Bu kanıtlar, şirketin yönetim sözleşmesini fesh etmesini kolaylaştırabilir.

Apartman sakinleri ile görüşürken, memnuniyetsizliklerinizin neler olduğunu açıklayın. Diğer sakinlerin de memnuniyetsiz olduğunu fark ederseniz, birlikte hareket etmek için bir plan yapın.

Kat malikleri kurulunu toplayacağınız zaman, yönetim sözleşmesinin fes edilmesini talep eden bir gündem maddesi hazırlayın. Bu gündem maddesi ile birlikte, yönetim sözleşmesinin fes edilmesini gerektiren kanıtları da kat malikleri kuruluna sunun.

Apartman yönetimini şirkete vermek, bir apartman sakini olarak sizin için bazı avantajlar sağlayabilir. Ancak, şirket ile yaşadığınız sorunlar, bu avantajları ortadan kaldırabilir. Memnun olmadığınız takdirde, yukarıdaki adımları izleyerek, sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.