'"> ');

APARTMAN YÖNETİCİSİ NASIL SEÇİLİR

Başlatan YZGROUP, Ara 05, 2023, 11:12 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YZGROUP

YZGROUP

Apartman yöneticisi, apartman veya sitenin ortak işlerini yürüten, giderlerini toplayan ve denetleyen, kat malikleri kurulunun kararlarını uygulayan ve temsil eden kişidir. Apartman yöneticisi, kat malikleri arasından seçilir. Apartman yöneticisi seçimi, şu şekilde yapılır:

Apartman yöneticisi seçimi, her yıl sonunda yapılması gereken kat malikleri olağan toplantısında gerçekleştirilir. Toplantıya katılmak isteyen kat malikleri, en az 15 gün önce yazılı olarak davet edilir.
Toplantıda, apartman yöneticisi olmak isteyen veya olması istenen kişiler aday olarak belirlenir. Adaylar, kendi istekleriyle veya başka bir kat malikinin teklifiyle aday olabilirler.
Adaylar arasında, oy çokluğuyla seçilen kişi, apartman yöneticisi olur. Oylama, açık veya gizli olarak yapılabilir. Oylamada, her kat malikinin, bağımsız bölümünün arsa payı oranında oy hakkı vardır.
Apartman yöneticisi seçildikten sonra, seçim sonucu bir tutanakla kaydedilir ve imzalanır. Tutanak, apartmanın girişine asılır ve kat maliklerine bildirilir.